İHA'lara yerli o yön verecek
Etiketler:

Türkiye'de üretilen ve uydu haberleşme kabiliyetine ihtiyaç duyan tüm insansız hava araçlarında (İHA) kullanılabilecek uydu haberleşme anteni  yerli  olarak geliştirildi.

haber7
0

CTech , insanlı ve insansız hava platformları için özgün , geniş bantta ve yüksek veri hızlarında görüntü-veri aktarmaya imkan sağlayan uydu haberleşme terminali ürünü ve çözümleri üzerinde çalışıyor.

Bu kapsamda , Türkiye de geliştirilen  İHA  lar başta olmak üzere , hem ulusal ve hem de uluslararası düzeydeki diğer askeri ve sivil hava araçlarında kullanılmak üzere hava uydu terminali geliştiren şirket , bunu ilk kez 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı nda (IDEF 2017) sergilemişti.

 

 

Geçen sürede terminal bileşenlerinin yerlileştirilmesine yönelik çalışmalarını sürdüren CTech , İHA lar için  yerli  geliştirdiği uydu haberleşme antenini ve modemini , ilk kez Efes 2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı nda tanıttı. 

Saniyede 10 megabit veri hızına sahip antenin tasarımı , üretimi , test çalışmaları Türk mühendisleri tarafından yapıldı. Anten , Türkiye de üretilen uydu haberleşme kabiliyetine ihtiyaç duyan tüm İHA’larda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =