Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ , Filistin'deki yaralıların Türkiye'ye getirilmesi için  İsrail  ya da Mısır'a uçak indirilmesi gerektiğini belirterek , her iki ülkenin de şu ana kadar buna  izin  vermediğini

haber7
0

KKTC temasları çerçevesinde Lefkoşa da bulunan Akdağ , ilk olarak Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı nda kabul edildi.

Akdağ , burada yaptığı konuşmada , İsrail askerlerinin Gazze sınırında Filistinlilere yönelik katliamına dünyada sesini en gür çıkaran ülkenin Türkiye olduğuna dikkati çekerek , "Böyle olmaya da devam edeceğiz. Oradaki mazlum kardeşlerimizin , mağdurların yanında durmak bizim boynumuzun borcudur. Filistin deki yaralıların Türkiye ye getirilmesi için  İsrail  ya da  Mısır  a uçak indirilmesi gerekiyor. Her iki ülke de şu ana kadar buna  izin  vermediler." diye konuştu. Akdağ , sahura kadar bu konuyu yakından takip ettiğini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Akdağ , Kıbrıs Türk halkının izole ya da yarı izole bir sahada yapılan zulmün ve cinayetlerin ne anlama geldiğini bilen bir halk olduğunu belirterek , "Bunlar bize bir ders veriyor. Güçlü durmaktan başka çare yok. Kimsenin umuduna , merhametine kendinizi teslim edemezsiniz." dedi.

- "Kıbrıs Türk halkının güvenliğini sağlamak elbette boynumuzun borcudur"

Yaşanan olayların Türkiye nin Kıbrıs taki garantörlüğünün ve Ada da bulundurduğu silahlı gücün önemini bir kez daha gösterdiğine işaret eden Akdağ , "Kıbrıs Türk halkının güvenliğini sağlamak elbette boynumuzun borcudur. Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =