Adeta akın ediyorlar! Rekor bekleniyor

Türkiye'nin önde gelen tatil yöresi Bodrum'da turizmciler , bu yıl erken başlayan sezondan oldukça umutlu olduklarını belirtiyor.

haber7
0

Yarımadanın etrafını çevreleyen koyları ve dünyaya mal olmuş tarihi kültürüyle dikkati çeken Bodrum , bu yıl da sezonu hareketli geçirmeye hazırlanıyor.

İlçenin farklı noktalarında hizmet veren oteller , özellikle üst düzey misafirler ile Hint düğünlerine ev sahipliği yapıyor. Bu misafirlerin kendilerini ülkelerinde gibi hissetmeleri için turizmciler tarafından her türlü olanak sağlanıyor.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala , AA muhabirine , bu yıl ilçeyi tercih eden misafirler arasında Almanlar ve İngilizlerin başta geldiğini söyledi.

Rusya dan da iyi bir yoğunluk beklediklerini belirten Kavala , "Bu yıl bunun gerçekleşeceğini ve geçen yıla göre çok daha fazla olacağını ümit ediyoruz." dedi.

Kavala , tatilcilerin erken rezervasyona çok önem verdiğini ifade ederek , şöyle konuştu:

"Erken rezervasyonlar geçen yıla göre kesinlikle arttı. Çok olağanüstü bir durum olmadığı takdirde , bu rezervasyonların iptalleri olmazsa geçen yıla oranla yabancı turist açısından yüzde 30-40 aralığında bir artış olacaktır."

Yoğunluğun sezon sonuna kadar devam etmesi bekleniyor

İlçedeki bazı otellerin mart ayında hizmete açıldığını ifade eden Kavala , otellerin iyi bir doluluğa ulaştığını ve bu yoğunluğun sezon sonuna kadar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =