Moody's Ülke Riskleri Direktörü Lemay , "Türkiye’nin ekonomik büyümesinin bu yıl yüzde 4 seviyesinde gerçekleşmesini , gelecek yıl ise bir miktar yavaşlamasını bekliyoruz" dedi.

haber7
0

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody s’in Ülke Riskleri Direktörü Yves Lemay , "Türkiye nin mali gücü , reyting açısından toplamda risk profilini destekleyen bir istikrar kaynağı oldu." dedi.

Yves Lemay ,  Türkiye  ekonomisindeki gelişmeleri AA muhabirine değerlendirdi.

 

Türkiye nin mali gücünün , reyting açısından toplamda risk profilini destekleyen bir istikrar kaynağı olduğunu vurgulayan Lemay , şunları kaydetti:

"Tarihsel olarak düşük bütçe açıkları ve özellikle benzer reytingle değerlendirilen diğer ülkelere kıyasla görece düşük kamu borçluluğu , reytingi destekleyici bir kaynak olmaya devam ediyor. Buna rağmen bu yakın zamanda açıklanan ekonomik destek önlemlerinin bütçe harcamalarını artırması ölçüsünde bütçe açığında biraz mali kayma potansiyeli görüyoruz. Fakat bizim toplamda değerlendirmemiz , Türkiye’nin mali gücünün , kredi gücünün bir kaynağı olmaya devam ettiği yönünde..."

"TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNİ BU YIL YÜZDE 4 SEVİYESİNDE BEKLİYORUZ"

Moody s Ülke Riskleri Direktörü Lemay , Avrupa’daki ekonomik büyüme görünümünün Türkiye’nin ihracat potansiyelini olumlu yönde etkileyebileceğini , Avrupa’nın ekonomik büyüme görünümü açısından bu yıl ve 2019 a ilişkin yapıcı bir görüşe sahip olduklarını ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =