15 bin yeni market geliyor
Etiketler:

Türkiye’de toplam  market  sayısının 7 yıl içinde 44 bine ulaşması bekleniyor. Bu da tam 15 bin 456  yeni  marketin açılacağı anlamına geliyor.

haber7
0

Türkiye de organize zincir tanımı içinde yer alan toplam market sayısının 2024 sonunda yüzde 53 artışla 44 ,000 e ulaşması bekleniyor. Söz konusu büyümenin lokomotifi konumundaki  indirim  marketlerin sektördeki payının yüzde 80 e çıkacağı tahmin edilirken; mevcut yerel zincirlerin yarıya yakınının ise satılma veya kapatma nedeniyle sektörden çıkacağı öngörülüyor.

Sektörel araştırma şirketi Ortakalan tarafından hazırlanan "Sektörel Değişim Raporu" ve "Ulusal ve Discount Zincirler Raporu"na göre; 2010-2017 yılları arasında , şube sayısı en az 5 ve üzerinde olan  market  zincirlerinin toplam mağaza sayısı yüzde 178 artış kaydetti.

Söz konusu dönemde , discount zincirlerin toplam  market  sayısı yüzde 285 , yerel zincirlerin toplam  market  sayısı yüzde 77 , mağazaları en az üç ve daha fazla coğrafi bölgeye yayılmış olan ulusal hiper ve süper  market  zincirlerinin toplam  market  sayısı ise yüzde 73 artış gösterdi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =