Deniz trafiğine de "EDS" geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ,  Deniz  trafiğini düzenlemek ve denizlerdeki kirliliği kontrol etmek için kontrol merkezi kuruyor.

haber7
0

İBB nin sorumluluk alanlarında kalan  Deniz  sahasına kurulan kameralardan alınan görüntüler kontrol merkezinden takip edilecek. Kameralardan alınan görüntülere göre , denizleri kirleten veya  Deniz  trafik kurallarına uygun hareket etmeyen  Deniz  taşıtlarına ceza yazılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) , deniz trafiğini düzenlemek ve denizleri kirletenleri tespit etmek amacıyla Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kontrol merkezi kuruyor. 

 

 

İBB  Deniz  Hizmetleri Müdürlüğü içinde kurulacak kontrol merkezi , tıpkı kara trafiğinde denetim yapan trafik kontrol merkezi gibi çalışacak.

Marmara Denizi ve İstanbul Boğazı nda kirliliğe neden olan her türlü gemi ve  Deniz  araçlarının denetimini , kontrolünü ve bunlarla ilgili gerekli yasal işlemleri yapmak  İBB  nin sorumluluğunda bulunuyor.

İBB nin sorumluluğu altında kalan sahil ve kıyı bantlarında bulunan tekneler ve geçiş yapan gemiler geçiş hattına kurulan yüksek çözünürlüklü ve gece ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =