İzmir'de okullarda yeni dönem

 İzmir  Milli Eğitim Müdürlüğü , il genelinde yaklaşık 100 okula , güvenlik turnikesi ve parmak izi sistemi kuracak. Böylelikle , veliler çocuklarının okula saat kaçta giriş ve çıkış yaptıklarını

haber7
0

Bir şirket , elinde fazla bulunan güvenlik turnikesi ve parmak izi sistemini  okullarda  kullanılmak üzere İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışladı. Özellikle son dönemlerde okullara yabancı kişilerin girmesini engellemek için kullanılmaya başlanan bu sistemle , veliler çocuklarının saat kaçta okula giriş ve çıkış yaptıklarını görebiliyor.

Yaklaşık 100 okula kurulması planlanan turnikelerin işlemleri bazı  okullarda  tamamlanırken , tüm kurulumların tamamlanması için şirketin hibe ettiği tüm sistemlerin gelmesi bekleniyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi , öğrencilerin güvenliğinin hem kendileri hem de veliler için bir numaralı öncelik olduğunu vurgulayarak , "Bu noktada bize yardım etmek ve bağışta bulunmak isteyenlere kapımız açık" dedi.

Müdür Yahşi , bağışta bulunan şirketin titizlikle incelendiğini ve emniyet birimleri dahil tüm kurumlarla resmi yazışmaların yapıldığını vurgulayarak , "Bizler , böyle kamu yararına olacak işlerde dahi titizlikle davranıyoruz. Son dönemde bazı okullarımızın , güncel piyasa değerinin üzerinde güvenlik turnikesi aldığına dahil haberler çıkıyor. Şunu belirtemeliyim ki , okullarımız ihtiyaçlarını internet üzerinden e-talep sistemi aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na bildiriyorlar. Bakanlığımız da gerekli gördüğü takdirde okulun hesabına para yatırıyor ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =