DEAŞ'ın füzecisi Adana'da atık toplarken yakalandı

Suriye'nin El Bab kentinde terör örgütü  DEAŞ  için 1 ,5 yıl boyunca füze başlığı yaptığı öne sürülen Muhammet El Muhammet Ali (41) , Adana'da  atık  kağıt  toplarken  yakalanıp , tutuklandı.

haber7
0

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri , Suriye nin El Bab kentinde terör örgütü  DEAŞ  a 1 ,5 yıl füze başlığı yaparak destek verdiği ileri sürülen Ebu Salah kod adlı Muhammet El Muhammet Ali nin  Adana  da olduğu ihbarını aldı. Yapılan araştırmada , Muhammet El Muhammet Ali nin kağıt ve plastik  atık  toplayarak geçimini sağladığı saptandı. Ali , düzenlenen operasyonla kent merkezinde  atık  kağıt  toplarken  gözaltına alındı.

Emniyette götürülen Muhammet El Muhammet Ali , ifadesinde , "Asıl mesleğim tornacılıktır. Suriye de yaşadığım şehri  DEAŞ  ele geçirince , bütün herkesi bir alanda toplayıp mesleğimizi sordular. Ben de tornacılık yaptığımı söyleyince , füze başlığı yapmamı istediler. İlk başta kabul etmedim , bunun üzerine başıma silah dayadılar. Daha sonra havaya ateş açınca korkup kabul ettim. 1 ,5 yıl boyunca 60 a yakın füze başlığı yaptım. Namaz kılmayı bilmiyordum , bana öğrettiler. Sakal uzatmayan , dar pantolon giyeni kafir diye öldürmeye başladıkları anda , kaçak yollarla önce Kilis e , oradan da  Adana  ya geldim" dedi.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Muhammet El Muhammet Ali , çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =