Dünya liderlerine mesaj! Erdoğan'ın yaptığı yapın

İngiltere'de yerleşik Haham Elahanan Beck , "Siyonistlere yardımcı olmak Yahudi halkının çıkarına değil. Eğer Yahudilere yardımcı olmak istiyorsanız o zaman Türkiye Cumhurbaşkanının yaptığını yapın." dedi.

haber7
0

Başkent Londra daki Intercontinental Otel de  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğantarafından kabul edilen Haham Elahanan Beck ve beraberindeki "Neturei Karta" Ortodoks Musevi Cemaati üyeleri , otel çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Haham Beck , İngiltere ve ABD yönetimlerine  yaptığı  çağrıda , "İsrail e yardım etmenin , Yahudihalkının lehine olmadığını kavramalı ve anlamalılar." diye konuştu.

Filistinliler adına değil , sadece Yahudiler için konuşulduğunda bugün dünyada Yahudi halkı için en tehlikeli ülkenin ,  İsrail  olduğunu ifade eden Beck , şunları kaydetti:

"Siyonistlere yardımcı olmak Yahudi halkının çıkarına değil. Yahudilere yardımcı olmak istiyorsanız o zaman Türkiye Cumhurbaşkanının yaptığını  yapın  , elçiliğinizi oradan çekin. Ortaya çıkın ve sesli bir şekilde  İsrail  devletine karşı olduğunuzu söyleyin. İşgalcilere karşıyız. Bölgeye barış getirmek istiyoruz. Yahudiler olarak bizler  İsrail  devletinin barışçıl bir şekilde tamamıyla dağıtılması için dua ediyoruz. İki devlet de istemiyoruz. Tek devleti , denizden nehire kadar  Filistin  halkının geri dönmesini destekliyoruz. Orada Yahudiler ile Müslümanlar birlikte barış içerisinde yaşayabilir."

Yıllar önce annesinin her iki toplumun birlikte huzur içerisinde yaşadığını söylediğini ve yakın zamanda bunun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =