Başarılı bekçiler polis olacak

İzmir'de bekçi atamaları töreninde konuşan  İzmir   Emniyet  Müdürü Hüseyin Aşkın , görevinde sivrilen ,  Başarılı  olan bekçilerin polis kadrosuna alınacağını söyledi.

haber7
0

İzmir  Emniyet  Müdürlüğü ne atamaları yapılan 750 bekçiden , eğitimleri tamamlanan 318 i , Bornova daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü nde gerçekleşen törenle yemin etti.

BAŞARILI BEKÇİLER  POLİS  OLACAK

Törende konuşan  İzmir   Emniyet  Müdürü Hüseyin Aşkın , 15 Nisan da göreve başlayan bekçilerin 3 hafta içerisinde , çeşitli örgütlere mensup 10 dan fazla terörist yakaladığını belirterek , bekçilerin gelişimlerinin takip edileceğini ve görevlerinde  Başarılı  olup sivrilen bekçilerin polis kadrosuna geçirileceğini söyledi. Geçen 13 Nisan da yemin edip , 15 Nisan da göreve başlayan toplam 228 çarşı ve mahalle bekçisinin ardından , bugün de 318  bekçi  , Bornova daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü nde gerçekleşen törenle yemin etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasıyla başlayan törene , Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı , İl  Emniyet  Müdürü  Hüseyin Aşkın  , Sahil Güvenlik Komutanı Kıdemli Albay Mete Çağlar ve İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Recep Uysal katıldı.Bekçi Gökhan Sapmaz ın Gece Kartalları adlı şiiri okumasının ardından söz alan  İzmir   Emniyet  Müdürü  Hüseyin Aşkın  , 2018 in ilk 5 ayında , evlerde meydana gelen hırsızlık olaylarının yüzde 60 azaldığını söyledi. Bekçilerin olduğu sokaklarda hırsızın , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =