CHP'li belediye ile esnaf birbirine girdi

Yalova'da belediyenin yıkım çalışması sırasında olaylar çıktı. Bölge esnafı ile zabıta ekipleri arasında yaşanan arbedeye çevik kuvvet polisleri müdahale etti. İş yerlerinin yıkılmasına izin vermeyen e

haber7
0

Yalova Belediyesi tarafından Mihenk Sokak’ta bulunan işletmelerin kapı çıkmalarının kanuna uygun olmadığı gerekçesiyle yapılmak istenen yıkım çalışmasında  esnaf  ve zabıta karşı karşıya geldi. İş makineleri ve zabıtaların önlerine geçen  esnaf  yıkıma izin vermedi. Bad Godesberk Parkı’nın yanında bulunan Mihenk Sokak’taki işletmelerle ilgili Nisan ayında  belediye  meclisinde dükkan çıkmalarının imar mevzuatına göre düzenlenmesi gerçekleştirilmişti. Bölgedeki esnaflara yeni uygulamaya göre işletmelerin dükkanlarını düzenlemesi için yazı gönderildi. Yeni düzenlemeye uymayan işletmelerle ilgili yıkım kararı alan  belediye  , Mihenk Sokak’ta yıkım işlemi gerçekleştirmek için bölgeye iş makineleri ve çok sayıda zabıta ekibi gönderdi.

Bölgede Yalova Emniyet Müdürlüğü tarafından da güvenlik önlemleri alındı.  esnaf  iş makinelerinin önüne oturarak ve üstüne çıkarak yıkımı durdurmaya çalıştı. Zabıta ve  esnaf  arasında yaşanan arbedeye çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Yaşanan olayların ardından iş makineleri ve zabıta ekipleri bölgeden çıkarıldı. Geçtiğimiz hafta da esnafın tepkisi nedeniyle yıkım yine gerçekleştirilememişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =