Ve Soros böyle kovuldu
Etiketler:

 Soros  Vakfı Başkan Yardımcısı Patrick Gaspard , Budapeşte'yi terk etme kararının alınmasında "yoğunlaşan politik baskıların ve var olan hukuk yapıdaki değişikliklerin" etkili olduğunu söyledi.

haber7
0

Macar asıllı ABD vatandaşı milyarder George  Soros  un Açık Toplum Vakfı , “politik baskılar ve hukuk yapısındaki değişiklikleri” gerekçe göstererek AB ülkelerinden Macaristan’ın başkenti Budapeşte den Berlin e taşınacağını duyurdu.

Soros Vakfı Başkan Yardımcısı Patrick Gaspard , Budapeşte yi terk etme kararının alınmasında "yoğunlaşan politik baskıların ve var olan hukuk yapıdaki değişikliklerin" etkili olduğunu söyledi.

Açıklamada Macar hükümetinin son iki yıl içinde "George  Soros  a karşı ülke çapında devam eden kampanyalara yaklaşık 100 milyon Euro harcadığı ve bu kampanyayla halkı hem  Soros  Vakfına ve hem de tüm sivil kuruluşlara karşı yalan yanlış bilgilerle harekete geçirdiği" belirtildi.

SOROS YASASI

BBC Türkçe’nin açıklamayı duyurduğu haberinde , “Macar hükümeti Macar asıllı Amerikalı milyarder George  Soros  u mültecilerin Avrupa ya yerleştirilmesi için bir plan yapıp bunu uygulamak için çaba harcamakla suçluyor. Macar hükümetine göre  Soros  un bu planı uzun vadede Avrupa da ulusal devletlerin ortadan kaldırılmasını amaçlıyor” dedi.

Macaristan da  Soros  Vakfı ve diğer yurtdışı bağlantılı sivil kuruluşların faaliyetlerini denetim altına almak ve mali desteklerini sınırlamak için "Soros u durdur" adı verilen bir yasa da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =