YouTube bomba özelliğini hizmete sundu!

 YouTube  , hem yerel hem de global müzik trendlerini kaçırmak istemeyen için 'Müzik Listeleri' adında yeni bir özelliği  hizmete  sundu.

haber7
0

‘Çevrimiçi  müzik  dinleme’ denince akla ilk gelen uygulamalar Spotify ve Apple Music olsa da  YouTube  , hala en fazla insanı müziğe ulaştıran platform olma unvanını koruyor. Kullanıcıları ile  müzik  arasında bir köprü olduğunun farkında olan  YouTube  ,  müzik  severler için yeni bir özelliği  hizmete  sundu.

‘Müzik Listeleri’ adını taşıyan özellik kullanıcılara 44 farklı ülkedeki  trend  olan  müzik  videolarını , en iyi şarkıları , en iyi  müzik  videolarını ve en iyi sanatçıları görme imkanı tanıyor.  müzik  Listeleri ,  YouTube  Mix’lerin aksine kişisel olarak değil , tamamen bölgesel olarak oluşturuluyor.

Müzik Listeleri’nin bir başka önemli özelliği ise  YouTube  kullanıcılarının yalnızca bulundukları bölgedeki değil , özelliğin sunulduğu tüm bölgelerdeki listelere ulaşabiliyor olmaları. Böylece Türkiye’deki bir  YouTube  kullanıcısı dilerse Tanzanya’daki en iyi şarkıları görüntüleyebilir , dilerse de ABD’nin  müzik  trendlerini inceler.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =