Yalçın Topçu'dan Kudüs tepkisi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  Yalçın   Topçu  , İsrail'in yaptığı katliama sert tepki gösterdi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  Yalçın Topçu  Azerbaycan Halk Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş Yıldönümü için Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlenen resepsiyonda İsrail’in Filistinli 60 Müslüman’ı şehit ettiği katliamla ilgili konuştu:

“İsrail hükümeti insanlık dışı bir şekilde dünyanın gözü önünde , bütün dünyaca ne yazık ki seyredilen katliamlardan birisini daha uyguluyor. Bununla ilgili söylenecek söz şudur. Öncelikle  İsrail  vatandaşları bütün dünyanın gözü önünde israil vatandaşlarına dünyadaki diğer insanlara katil olarak gösteren bu hükümetlerinin insanlık dışı davranışına son vermesi için ayağa kalkmalıdırlar. Başta Tel-Aviv deki Yahudilerin ayağa kalkmalarını bekliyorum ve istiyorum.”

Azerbaycan Halk Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yıldönümü için Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği tarafından Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlenen resepsiyona çok sayıda davetli katıldı. Burada gazetecilerin sorularını üzerine değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu Türk-İslam dünyasının güçlü olması gerektiğine vurgu yaptı:

“TÜRK-İSLAM DÜNYASI GÜÇLÜ OLURSA DÜNYADA KATLİAMLAR VE SAVAŞLAR BİTER”

“Azerbaycan ımızın 100. müstakillik yıldönümü hayırlı olsun. Cenabı Hak inşallah Azerbaycan ımızı kıyamete kadar hür müstakil ve özgür ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =