Milli baz istasyonu ULAK hizmete giriyor!

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan , "Türkiye'nin ilk  yerli  ve  milli   baz   istasyonu   ULAK  , 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü'nde Kars'ta  hizmete  alınacak. Böylec

haber7
0

Bakan Arslan , AA muhabirine , 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü dolayısıyla değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye de telekomünikasyon sektörünün , 25 yıl önce internetin kullanılmaya başlanmasıyla yeni bir boyut kazandığına işaret eden Arslan , bakanlığının bağlı ve ilgili kurumlarının hızlı , kesintisiz ve güvenli hizmet sunabilmek için titizlikle çalışmalarını yürüttüğünü söyledi.

 

 

Arslan , internetin bugün "proje" olmaktan çıkıp , sosyal ve ekonomik hayatın hemen her alanına girdiğine dikkati çekerek , "İnternet , kalkınma ve büyümenin temel altyapılarından birisi haline gelmiş , neredeyse ekmek-su gibi temel ihtiyaçlarımızın arasına girmiştir. Hatta bazı ülkelerde internete erişim , temel insan haklarından birisi gibi kabul görmektedir." diye konuştu.

Dünyadaki internet kullanıcı sayısının 4 milyarı geçtiğini , Türkiye de ise bu sayının 55 milyon kişiye yaklaştığını ifade eden Arslan , her gün 1 ,5 milyon kişinin ilk kez internete girdiğinin tahmin edildiğini bildirdi.

"GSM operatörleri , 625  ULAK  sipariş etti"

Bakan Arslan , 500 den az kişinin yaşadığı yerlerde haberleşme hizmeti sağlamak için  baz  istasyonlarını Evrensel Hizmet Fonu kapsamında bakanlığının kurduğunu , bu nedenle  yerli  ve  milli   ULAK  ı çok önemsediklerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =