Dijital ehliyet dönemi başlıyor!

Avustralyalı sürücüler  ehliyet  sorulduğunda akıllı telefonlara yüklenen uygulamayı gösterecek.

haber7
0

Avustralyalı sürücülerin  ehliyet  taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıracak  Dijital  ehliyetler , Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinin Dubbo kentinde kullanılmaya başlandı.

NSW Maliye , Hizmetler ve Mülkiyet Bakanı Victor Dominello , bakanlığın resmi internet sitesinden , sürücülerin  ehliyet  taşımasını sonlandıracak  Dijital  uygulamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

 

 

Bakan Dominello , NSW nin Dubbo kentinde geçen yıl denenmeye başlanan  Dijital  ehliyetlerin ülke genelinde yaygınlaştırılması için mecliste gerekli yasal düzenlemeleri yapacaklarını bildirdi.

Dijital  ehliyet  uygulamasını bin 400 den fazla kişinin kullanmaya başladığını belirten Dominello , "Akıllı telefonlar , son teknolojileri kullandığımız fiilen cüzdan ve mobil ofisler haline geldi. Böylece sürücüler günlük ihtiyaçlarında  Dijital  ehliyetleri de kullanabilecek." değerlendirmesini yaptı.

Söz konusu  Dijital  ehliyetleri kullanmak için sürücülerin akıllı cep telefonlarına bir uygulama yüklemesi gerekiyor. Cep telefonlarındaki bu ehliyetler , polis kontrolleri ve sosyal kulüplere girişlerin yanı sıra kimlik kullanımının gerekli olduğu yerlerde gösterilebilecek.

Dijital ehliyeti tercih eden sürücülere fiziksel bir kart sağlanacak ancak bunları yanlarında taşımaları gerekmeyecek.

Fiziki olarak taşınan ehliyetlerle kıyaslandığında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =