2018 Çankırı sahur ve iftar vakti! Sabah ve Akşam ezanı saat kaçta?

Milyonlarca Müslüman'ın heyecanla beklediği Ramazan ayı geldi çattı. Oruç ibadetini yerine getirmek isteyenlerin merak ettiği  sahur  ve  iftar  vakitleri ise belli oldu. Yine ibadetlerle dualarla geçirilecek olan Rama

haber7
0

11 ayın sultanı Ramazan ayında oruç ibadetini yerine getirenler  2018  Çankırı sahur ve  iftar  vakitlerini merak ediyor. 1.5 milyarın üzerinde Müslüman için çok özel ve yeri doldurulamaz bir anlamı olan Ramazan ayı bu senede ibadetlerle dualarla ve oruçla karşılanacak. Oruç ibadetini yerine getirmek isteyenlerin merak ettiği  sahur  ve  iftar  vakitleri  Diyanet  tarafından açıklandı. Buna göre Çankırı da  sahur  kaçta olacak ve  iftar   saat  kaçta yapılacak?  2018  Çankırı Ramazan ayı imsakiyesine göre  Sabah   ezanı  ve  Akşam   ezanı  saatleri belirledi.

ÇANKIRI RAMAZAN İMSAKİYESİ  sahur  VE İFTAR VAKİTLERİ (DİYANET)

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan ezan vakitlerine göre Ramazan ın birinci günü 16 Mayıs çarşamba gecesi itibariyle Çankırı da  sahur   vakti  03:36 da bitecek ve Çankırı da yaşayanlar 20:03 de  iftar  yapacak. Diğer günler  iftar  ve  sahur  vakitleri haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

2018 Çankırı İmsakiye

Diyanet Çankırı nın tüm ilçeleri için  2018  Ramazan imsakiyesini belirledi. Buna göre Atkaracalar , Bayramören , Çerkeş , Eldivan , Ilgaz , Kızılırmak , Korgun , Kurşunlu , Merkez , Orta , Şabanözü , Yapraklı ilçeleri yukarıdaki  sahur  ve  iftar  vakitlerine göre oruç ibadetlerini yerini getirebilecek.

Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =