2018 Kars sahur ve iftar vakti! Sabah ve Akşam ezanı saat kaçta?

Milyonlarca Müslüman'ın heyecanla beklediği Ramazan ayı geldi çattı. Oruç ibadetini yerine getirmek isteyenlerin merak ettiği  sahur  ve  iftar  vakitleri ise belli oldu. Yine ibadetlerle dualarla geçirilecek olan Rama

haber7
0

11 ayın sultanı Ramazan ayında oruç ibadetini yerine getirenler 2018 Kars  sahur  ve  iftar  vakitlerini merak ediyor. 1.5 milyarın üzerinde Müslüman için çok özel ve yeri doldurulamaz bir anlamı olan Ramazan ayı bu senede ibadetlerle dualarla ve oruçla karşılanacak. Oruç ibadetini yerine getirmek isteyenlerin merak ettiği  sahur  ve  iftar  vakitleri  Diyanet  tarafından açıklandı. Buna göre  Kars  da  sahur  kaçta olacak ve  iftar   saat  kaçta yapılacak? 2018 Kars Ramazan ayı imsakiyesine göre  Sabah   ezanı  ve  Akşam   ezanı  saatleri belirledi.

KARS RAMAZAN İMSAKİYESİ  sahur  VE İFTAR VAKİTLERİ (DİYANET)

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan ezan vakitlerine göre Ramazan ın birinci günü 16 Mayıs çarşamba gecesi itibariyle  Kars  da  sahur   vakti  02:58 de bitecek ve  Kars  da yaşayanlar 19:25 de  iftar  yapacak. Diğer günler  iftar  ve  sahur  vakitleri haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

2018  Kars  İmsakiye

Diyanet  Kars  ın tüm ilçeleri için  2018  Ramazan imsakiyesini belirledi. Buna göre; Akyaka , Arpaçay , Digor , Kağızman , Merkez , Sarıkamış , Selim , Susuz ilçeleri yukarıdaki  sahur  ve  iftar  vakitlerine göre oruç ibadetlerini yerini getirebilecek.

KAÇ  saat  ORUÇ TUTULACAK?

Müslüman ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =