Ağır iftar sofraları kalbi vuruyor

 kalp  krizlerinin yemek sonrası geliştiğine dikkat çeken uzmanlar , Ramazan’da özellikle  iftar  sofralarının hafif olması gerektiğini vurguluyor.

haber7
0

Ramazan ayının uzun yaz günlerine denk geldiğini belirten uzmanlar , “Uzun süre açlıktan sonra  Ağır  yemek yenmemelidir , bu durum kap krizini tetikler” uyarısında bulunarak  iftar  ve sahur aralığındaki zamanda sık ve hafif yemekler tüketilmesini öneriyor.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Baltalı ,  kalp  hastaları için önemli tavsiyelerde bulundu.

Oruç tutmadan önce mutlaka doktora başvurun

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Baltalı ,  kalp  hastası olan veya koroner  kalp  hastası olan kişilerin , oruç tutmadan önce mutlaka doktora başvurması gerektiğini belirterek “Koroner  kalp  hastaları durumları stabil olduğu müddetçe yani şikayetleri artmadığı müddetçe oruç tutabilirler. Özellikle stent takmış olan by-pass geçirmiş olan hastalar genel durumları iyi olduğu müddetçe herhangi bir akut problem yaşamadıkları müddetçe oruç tutmalarında herhangi bir sakınca yoktur” ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =