2018 Adana sahur ve iftar vakti! Sabah ve Akşam ezanı saat kaçta?

Milyonlarca Müslüman'ın heyecanla beklediği Ramazan ayı geldi çattı. Oruç ibadetini yerine getirmek isteyenlerin merak ettiği  sahur  ve  iftar  vakitleri ise belli oldu. Yine ibadetlerle dualarla geçirilecek olan Rama

haber7
0

11 ayın sultanı Ramazan ayında oruç ibadetini yerine getirenler  2018  Adana sahur ve  iftar  vakitlerini merak ediyor. 1.5 milyarın üzerinde Müslüman için çok özel ve yeri doldurulamaz bir anlamı olan Ramazan ayı bu senede ibadetlerle dualarla ve oruçla karşılanacak. Oruç ibadetini yerine getirmek isteyenlerin merak ettiği  sahur  ve  iftar  vakitleri  Diyanet  tarafından açıklandı. Buna göre  Adana  da  sahur  kaçta olacak ve  iftar   saat  kaçta yapılacak?  2018  Adana Ramazan ayı imsakiyesine göre  Sabah   ezanı  ve  Akşam   ezanı  saatleri belirledi.

ADANA RAMAZAN İMSAKİYESİ  sahur  VE İFTAR VAKİTLERİ (DİYANET)

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan ezan vakitlerine göre Ramazan ın birinci günü 16 Mayıs çarşamba gecesi itibariyle  Adana  da  sahur   vakti  03:47 de bitecek ve  Adana  da yaşayanlar 19:47 de  iftar  yapacak. Diğer günler  iftar  ve  sahur  vakitleri haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

2018  Adana  İmsakiye

Diyanet İstanbul un tüm ilçeleri için  2018  Ramazan imsakiyesini belirledi. Buna göre Aladağ(Karsantı) , Ceyhan , Çukurova , Feke , İmamoğlu , Karaisalı , Karataş , Kozan , Pozantı , Saimbeyli , Sarıçam , Seyhan , Tufanbeyli , Yumurtalık , Yüreğir ilçeleri yukarıdaki  sahur  ve  iftar  vakitlerine göre oruç ibadetlerini yerini getirebilecek.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =