İstanbul’da 2 bin 400 polisle dev uygulama

İstanbul'da "Yeditepe Huzur 7" adlı  asayiş  uygulaması kapsamında 39 ilçede 2 bin  400  polisin katılımıyla denetim yapıldı. Özel harekat polislerinin de katıldığı  uygulama  gece geç saatlere kadar sürecek.

haber7
0

İstanbul genelinde "Yeditepe Huzur 7" adlı  asayiş  uygulaması gerçekleştirildi.  İstanbul  Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan ın koordinesinde kent genelinde akşam saatlerinde 120 noktada 2 bin  400  polisin katılımıyla başlatılan  asayiş  uygulamasına , narkotik suçlarla mücadele , mali suçlarla mücadele , terörle mücadele , kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele , özel harekat , çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda polis katıldı.

Şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapılan denetimlerde aranan kişiler , silah , bıçak , uyuşturucu madde taşıyan şüpheliler üzerinde duruldu. Belirlenen  uygulama  noktalarında giriş ve çıkışların kapatıldığı kontrollerde denetime tabi tutulan kişilerin GBT sorgulamalarının yanı sıra el çantaları , valizler ve araçlar da kontrol edildi. Trafik kontrollerinin de yapıldığı uygulamanın gece geç saatlere kadar süreceği öğrenildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =