İstanbul'un kabusu oldu! Cezası 236 lira

TEM , D-100 , O-3... Her an her yerdeler. Tüm önlemlere rağmen 'Makasçı'lar İstanbul'da kabus olmaya devam ediyor.

haber7
0

Trafikte ani şerit değiştirerek ilerlemek  makas atmak olarak adlandırılıyor. Bu şekilde ilerleyen sürücüler kazalara davetiye çıkarıyor; ölümlere , yaralanmalara sebep oluyorlar. Alınan önlemlere rağmen makasçılar bir türlü durdurulamıyor.  Trafik  magandalarına ,  İstanbul  un her yerinde gece-gündüz , neredeyse her dakika rastlanıyor. Yarattıkları tehlike ile diğer sürücülere korku dolu anlar yaşatıyorlar. Zaman zaman da makas atarak yarışıyorlar. İşte bu sürücülerden bazıları DHA kameraları tarafından görüntülendi. 

CEZASI :  236  LİRA 

 

Makas atarak seyreden sürücülere , "Trafiği aksatacak veya tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek" ten  236   lira  para  Cezası  kesiliyor. Sürücüler makas atanlara yönelik cezaların yetersiz olduğunu söylüyor. 

Makas mağduru olduğunu belirten Şahin Uzunyolcu , "1990 yılında O-3 bağlantı yolunda makas atan araç aniden önüme kırdı. Kaza yaptık. Sağ tarafım felç. Koltuk değneğiyle yürüyebiliyorum. Cezalar yetersiz , hapis  Cezası  verilsin" dedi.

Saadettin Selçuk ise , "Kendilerinin ve diğer sürücülerin canlarını tehlikeye atıyorlar. Bunlarla ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyor" ifadesini kullandı.  Özellikle O-3 bağlantı yolunda çok sayıda aracın ani şerit değiştirerek ilerlediğini söyleyen Hüseyin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =