Lüks araç çetesi istanbul'da çökertildi!

İstanbul'da düzenlenen operasyonda , sahte belge ve plakayla yurt dışından getirdikleri çalıntı araçları Irak'a götürüp sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheliden 3'u tutukl

haber7
0

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri ,  yurt dışından çalıntı otomobilleri sahte evrak ve plakalarla Türkiye üzerinden  Irak a götürerek sattığı iddia edilen suç örgütüne yönelik ihbar üzerine çalışma  başlattı.

Şüphelileri takibe alan ekipler , 8 Mayıs ta Büyükçekmece de bir villa  ile Yeşilköy Gümrük Müdürlüğü ne baskın düzenledi. Polis , Büyükçekmece deki  adreste Iraklı Nazar Taher A. (40) ve Çetin T yi (27) gümrükte ise iki lüks aracı  Irak a götürmek üzere TIR a yükleyen Yunanistan vatandaşı Adam K. (38) , Ersin K.  (34) ve Yalçın S. yi (42) yakaladı.

Polis olayla ilgili başlattığı soruşturmada oto kaçakçılığı çetesinin Irak uyruklu Nazar T. tarafından yönetildiğini tespit etti. Soruşturma kapsamında çetenin Yunanlı üyesi Adam K. nın başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinden çalıntı lüks araçları temin ettiği ortaya çıktı. 

Bu araçların sahte belgelerle Türkiye ye sokulduğu ve çetenin  İstanbul  da bulunan şebeke üyeleri olan Yalçın S. ve Çetin T ye  teslim edildiği öğrenildi. Bu araçların daha sonra Nazar T nin organizasyonunda Irak a geçirildiği ve galerilerde satıldığı belirlendi.

Şüphelilerden Yalçın S nin yapılan üst aramasında çalıntı araç  ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 55 bin dolar ele ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =