KPSS başvuru ücretinde artış yok

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer "KPSS , ÖSYM'nin yapmış olduğu sınavlar arasında en büyük katılımın olduğu bir sınav.  KPSS  sınav  başvuru  ücretlerinde 2017 yılına göre bir değişiklik yapmadı

haber7
0

Ölçme , Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer , Kamu Personel Seçme Sınavı nın (KPSS) en büyük katılımlı sınav olduğunu belirterek , buraya  başvuru  ücretlerinde geçen yıla göre bir değişikliğin yapılmadığını bildirdi. 

Özer , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  KPSS  lisans başvurularının bugünden itibaren alınmaya başlandığını anımsatarak , bunun 21 Mayıs a kadar süreceğini 6 Haziran ın ise geç  başvuru  günü olarak belirlendiğini ifade etti.

Tüm adaylar için zorunlu olan  KPSS  Genel Yetenek-Genel Kültür Testi nin 22 Temmuz da sabah oturumunda yapılacağını anlatan Özer , Eğitim Bilimleri Testi nin aynı gün öğleden sonra oturumunda , Alan Bilgisi Testlerinin 28-29 Temmuz da , Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi nin (ÖABT) ise 5 Ağustos ta uygulanacağını aktardı.

Prof. Dr. Mahmut Özer ,  KPSS  başvurularına ilişkin , "KPSS , ÖSYM nin yapmış olduğu sınavlar arasında en büyük katılımın olduğu bir sınav. Sınav  başvuru  ücretlerinde 2017 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =