Boydak eşini böyle savundu! Yolunu bile bilmez

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında hakkında soruşturma başlatılan  Boydak  Holding eski yöneticisi Memduh Boydak'ın eşi Meral  Boydak  , hakim karşısına çıktı

haber7
0

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada , "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan tutuksuz sanık Meral  Boydak  ve avukatı hazır bulundu.

Duruşmada , aynı örgüt kapsamında ayrı bir dosyadan yargılanan Boydak Holding in eski yöneticisi Memduh  Boydak  , tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla tanık olarak dinlendi.

 

Eşinin örgütle hiçbir alakası olmadığını ve kendisine iftira atıldığını öne süren Memduh  Boydak  , iddia edilen paraları  Bank Asya  ya kendisinin yatırdığını söyledi.

Boydak , eşinin bankanın  Yolunu  dahi bilmediğini savunarak , "Çocuklarım için de para yatırdım. Örgütsel çağrı ile yapmadım. Faizsiz bankacılık hizmeti veren bir bankanın zora düşmemesi ve batmasını önlemek için para yatırdım. Bahse konu banka nezdinde hesapların açılması için imzaları ben attım. Eşimin bu durumdan haberi yoktu." diye konuştu.

Örgüt elebaşının talimatıyla  Bank Asya  ya yüklü miktarda para yatırdığı iddiasını kabul etmeyen Meral  Boydak  ise "Ben ev hanımıyım , 5 çocuğum var. Bu paraları ben yatırmadım , eşim yatırmış. Bilgim yok." dedi. 

Gizli tanığın celse arası yapılacak kapalı oturumda dinlenmesine karar veren mahkeme heyeti , diğer eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =