İkinci el araç ticaretinde yeni döneme giriliyor!

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç , ikinci el araç  ticaretinde  yetki belgesi sahibi olabilmek için mesleki yeterlilik belgesinin 13 Mayıs'tan itibaren zorunlu hale geleceğini bildirdi.

haber7
0

Motorlu  Araç  Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç , AA muhabirine , 13 Şubat ta Resmi Gazete de yayımlanan "İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik" ile ikinci el motorlu taşıt ticaretine ilişkin usul ve esasların düzenlendiğini söyledi.

Yönetmelikle bu ticaretin güvenli , kayıtlı ve sistematik yapılması için önemli adımlar atıldığını belirten Erkoç , düzenlemeye göre ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapan tacir ve esnafın işletmeleri adına yetki belgesi almaları gerektiğini bildirdi.

Erkoç , ikinci el  Araç  ticareti sektöründe devrim olarak nitelendirilen yönetmelik uyarınca alınması gereken yetki belgesi için ilk şartın da mesleki yeterlilik belgesi olduğuna işaret ederek , "Mesleki yeterlilik belgesi 13 Mayıs ta zorunlu hale gelecek. MASFED , mesleki yeterlilik belgesi sınavı yapma ve değerlendirme , belge verme konularında yetkilendirilmiştir." dedi.

Mesleki yeterlilik belgesi sayesinde ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretinin belirli niteliklere haiz kişilerce yapılmasının sağlanacağını vurgulayan Erkoç , sektörde çalışanların mesleki itibarının korunacağını ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretinin güvenli bir ortamda gerçekleştirileceğini bildirdi.

Erkoç , mesleki yeterlilik belgesi sınavı ve belgelendirme sistemi hakkında şunları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =