Android P Beta olarak geldi
Etiketler:

Google'ın yeni işletim sistemi  Android   P  ilk  Beta  sürümü , ABD'nin San Francisco şehrinde düzenlenen I/O 2018 etkinliğinde tanıtıldı.

haber7
0

Teknoloji devi Google ın  Android  in yeni sürümü olan  P  , resmi  olarak  tanıtılmıştı. Bugün yapılan açıklama ile bazı marka ve modeller için ilk  Beta  sürümü kullanıma sunuldu. Google dan Dave Burke tarafından işletim sisteminin çekirdeğindeki yapay zekaya ilk adım  olarak  lanse ettiği  Android   P  , şirket tarafından Zeka , Sadelik ve Dijital İyi Hissetme kelimeleriyle anlatılıyor.

Yeni işletim sistemi Zeka tarafında önemli yenilikler getiriyor. DeepMind firması ile işbirliği yapan Google , yeni bir pil teknolojisine sahip olacak. Pil ömrünü maksimuma çıkaran bu yeni teknoloji uygulamaların rutin enerji kulanım periyodlarını öngörüyor. Bu sayede pil ömrü de artırılıyor. Ayrıca yapay zeka işletim sisteminin diğer birimlerinde de kullanılıyor.

Sadelik tarafında ise bazı kontrol ve ayarlar daha basit hale getirilmiş. Birçok özelliğin daha basit hale getirildiği yeni tasarım anlayışında kullanıcılara daha rahat bir deneyim vaad ediliyor.

Dijital İyi Hissetme ise işletim sisteminin en büyük özelliklerinden birisi. Bu başlık altında yüzlerce farklı düzenleme ve yenilik getirildiği firma tarafından açıklandı. Bunların tamamı etkinlik sırasında duyurulmasa da  Android   P  nin birçok yenilikle geleceği en büyük alan burası olacak.

Android  P   Beta  sürümü bu telefonlara gelecek

Android  P  nin  Beta  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =