Engelli okulunda büyük skandal

Ankara’da  engelli  çocukların gittiği Mamak Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda ücretli öğretmenler Handan Y. , Özlem A. ve Şükran E. , çocuklara uyguladıkları şiddeti WhatsApp grubunda sohbet konusu yapt

haber7
0

Ankara Mamak’ta engelli çocuklara yönelik eğitim veren Mamak Eğitim ve İş Uygulama Okulu’nda yaşanan rezalet , müdür yardımcısının şikâyetiyle ortaya çıktı. Okulda ücretli öğretmenlik yapan Handan Y. , Gül Özlem A. ve Şükran E. adlı öğretmenlerin WhatsAppgrubunda uyguladıkları şiddeti konu alan yazışmaları ortaya çıktı.

 

 

‘KUDURUK DURMUYOR’

İddiaya göre , öğretmenler yazışmalarda “Nasıl dövmek bu” , “Kuduruk durmuyor” , “Gerçi ben az dövdüm bugün” , “Handan’la Şükran’dan bana sıra gelmedi” , “Anasını dövmek lazım bence” gibi ifadeler kullandı. Aynı WhatsApp grubundaki bir öğretmenin olayı bildirmesi üzerine harekete geçen okulun müdür yardımcısı Elif Akçaer , iddiaları  Okul  idaresine bildirdi ve Mamak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyette bulundu.

Gazete Habertürk ten Kenan Taşkın ın haberine göre Akçaer , şiddetin yanı sıra öğretmenlerin , oyun hamurundan yaptıkları uygunsuz şekilleri öğrencilere gösterdiği iddiasını da ortaya attı. 3 öğretmenin yazışmaları ile ‘uygunsuz şekiller’in fotoğrafları da müdürlüğe gönderildi. Öğrencilere şiddet uyguladığı öne sürülen ücretli öğretmenlerden ikisi görevine devam ederken , Gül Özlem A.’nın ise bir süre önce istifa ettiği bildirildi.

WhatsApp’taki konuşmalar soruşturma dosyasına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =