Yetim çocuklardan tiyatro oyunu

İstanbullu  Yetim  çocuklar , 8 aydır hazırlandıkları  tiyatro  oyununu sahnelemek için gün sayıyor.

haber7
0

Yetim Vakfı bünyesinde çocukların çok yönlü gelişimi için kurulan Esenlik Durağı’nın çalışmalarından biri olan  tiyatro   oyunu  13 Mayıs’ta Beylikdüzü Çınar Koleji’nde sahnelenecek.

Esenlik Durağı ,  Yetim  çocukların fiziksel , psikolojik , sosyal , mesleki , akademik ve manevi gelişimleri için kurulan bir merkez. Drama atölyesi , Esenlik Durağı’nın birçok atölye çalışmasından sadece biri. Drama ve  tiyatro  çalışmaları çocukların sosyal iletişimini güçlendiriyor , özgüvenlerini arttırıyor ve kendilerini ifade edebilmelerine katkı sağlıyor.

Tiyatronun amacı hakkında bir açıklama yapan Esenlik Durağı Drama Atölyesi Sorumlusu Zeynep Bozbek , yaptıkları atölye çalışması hakkında şunları söyledi: “Yetim çocuklarımızın kendilerini keşfetmelerini , sosyal ve psikolojik duyarlılık kazanmalarını ve sosyal hayata katılımlarını desteklemeyi amaçlıyoruz. Drama atölyesi bünyesinde hazırladığımız  tiyatro  oyunlarına 8 aydır çocuklarımızla birlikte çalışıyoruz. Çocuklarımızın sahnede özgüvenini , oynarken heyecanını , rolünden dolayı da aldığı alkışı gözlemliyoruz. Bunu özellikle velilerinin ve herkesin önünde sahneleyecekler. Yıllardır içe kapanık durumda yaşayan , kimseyle konuşmayan çocuklarımız sürecin sonuna doğru doğaçlama yapmaya , kahkaha atmaya , fikirlerini açıklamaya başladılar. Drama ve  tiyatro  alanında uzman ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =