Yerli otomobil için 500 dönüm arazi ayırdılar

Cuma günü Cumhurbaşkanı  Erdoğan  tarafından  Yerli  otomobile ait detayların açıklanması beklenirken  Sakarya  Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ,  Yerli  otomotiv için Ferizli’de

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cuma günü Odalar ve Borsalar Birliği nde detaylarını açıklayacağı  Yerli   otomobil  projesi için  Sakarya  da  500  dönüm yer ayrıldı.

Yerli otomotiv için Ferizli içine Mega OSB planladıklarını belirten Başkan Altuğ , “Ferizli içinde Mega Organize Sanayi Bölgesi planlıyoruz. Bakanlıktan onayı çıkmak üzere. 618 hektarlık  arazi  içerisinde ihtisas OSB , metal ve otomotiv. O OSB’nin içinde  Yerli  otomotiv için bin dönüm yer ayrılmış durumda. Bunun  500  dönüm ise vagon sanayi için ayrılmış durumda.  Yerli  otomotiv için 5 tane grup üstlenmişti. Bu işi yönetecek cio’yu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla inşallah önümüzdeki cuma günü Odalar ve Borsalar Birliği açıklayacak.

Ülkede bir kaç aday şehir var ama en büyük adaylardan biri Sakarya’dır. Yerimiz de hazır. Elektrikli araç olacak bu  Yerli  otomotiv. Toyota’nın şehre gelmesiyle var olan bir otomotiv alt yapısı var , üretim alt yapısı var.

Dolayısyla bu gelişir ve devam eder diye düşünüyoruz. Liman’da büyütülüyor. Vagon üreten ve tamiratı yapan şehirde epey firma var. Onlarında OSB’de kümelenmesi söz konusu olabilir. Ana sanayide buraya gelebilir” dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =