Kanal İstanbul'a dev talip!

Türkiye'nin mega projelerinden  Kanal  İstanbul'un yapımına Güney Koreli inşaat şirketi SK Engineering & Construction  talip  oldu.

haber7
0

Güney Kore merkezli inşaat şirketi SK Engineering & Construction (E&C) Başkan Yardımcısı Seung Soo Lee , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Güney Kore ziyaretinde söz konusu projenin gündeme geldiğini ve  Güney Kore  Devlet Başkanı Moon Jae-in in ülke olarak projeye destek vermekten mutlu olacaklarını açıkladığını hatırlattı.

Seung , Avrasya Tüneli ve 1915 Çanakkale Köprüsü gibi projelerde yer aldıklarını ve Türkiye de deneyim sahibi olduklarını anlatarak , “Bu (Kanal İstanbul) , hem değer hem de önemi bakımından çok büyük bir proje. Biz Türkiye’de ortaklarımızla beraber büyük projelere katılıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu proje ile ilgili davet etti ve bizim liderimiz kabul etti. Bize iş düştü demektir. Bizim Türkiye de deneyimlerimiz var. Sadece projenin ayrıntılarının açıklanmasını bekliyoruz. Ayrıntılar netleştikten sonra biz projeye önderlik etmek istiyoruz.” diye konuştu.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =