Kurutlu son kitabı Yemen’imde Aşk Var'ı anlattı

Vahit Taha Kurutlu'yla ikinci  kitabı  “Yemen’imde  Aşk  Var”  kitabı  üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

haber7
0

Yazar Vahit Taha  Kurutlu  nun ikinci  kitabı  “Yemen’imde  Aşk  Var” raflardaki yerini aldı. Bu sebeple Taha ya hem yeni kitabını hem de sinemaya dair yeni bir projesi olup olmadığını sorduk.

Öncelikle yeni kitabınızdan ötürü tebrik ediyorum. İlk kitabınız Sarnıcın Sırrı/Yerebatan tarihi bir romandı. Bu kitabınız da öyle , ben hemen sormak istiyorum; “Yemen’imde  Aşk  Var” okuyucuya ne anlatıyor?

-Teşekkür ederim. Yemen’imde  Aşk   Var  okuyucuya aslında kendi hikâyesini anlatıyor. Zira iz bıraktığımız her yer gönül coğrafyamıza dâhildir. Bu hikâye okuyucuya mazisini , ecdadının yarım kalmışlıklarını , vatan hasretlerini ya da türkülerde duyduğu o hüzünde her ne hissediyorsa onu anlatıyor. Vatan dediğimiz kutsalın uğruna nelerin feda edildiğini , anadan yardan nasıl geçildiğini anlatıyor. Başta söylediğim gibi bu aslında hepimizin hikâyesi… Yemen’e gidip de dönemeyen kahraman Anadolu evlatlarının , gidenin gelmediği Yemen’de yaşadıklarını ve daha fazlasını… Günümüzde başlayan hikâye geri dönüşlerle bir bütünü oluşturuyor ve okuyucuyu hicaz çöllerinde aşkını arayan bir askerin iklimine taşıyor… 

Her kitabın bir hikâyesi vardır derler Yemen’imde  Aşk  Var’ın bir hikâyesi  Var  mı? 

-Tabii , hem de çok enteresan bir hikâyesi var. Öncelikle bu kitap gerçek bir hikâyeden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =