Konya'da şaşırtan görüntü!

Konya'nın Karapınar ilçesinde yaklaşık 7 metre çapında ve 10 metre derinliğinde  obruk  oluştu.

haber7
0

İlçeye 7 kilometre uzaklıktaki Eşeli mevkisinde , Fikret Karakaya ya ait yonca ekili tarlada oluşan obruk , bölgedeki çiftçileri tedirgin etti. Karakaya nın oğlu Latif Karakaya ,  obruk  oluşan yerin ilerisinde buğday ekili tarlada çalıştığı sırada büyük bir ses duyduğunu söyledi.

Bu sesin  obruk  oluşurken ortaya çıkan ses olduğunu sonradan anladığını aktaran Karakaya , son olarak pazar günü yonca ekili tarlayı gezdiğini , o gün obrukla karşılaşmadığını belirtti.

Latif Karakaya , yaşadıklarını şöyle anlattı:  "Pazar gönü bir şey yoktu. Pazartesi günü sabah hat çekiyordum. Büyük bir ses duydum , sanki kapı çarpılmış gibi. Öğleden sonra yoncada çalışırken bir baktık  obruk  oluşmuş. Yıldırım düşmüş gibi ses geldi. Önce  obruk  olduğunu düşünmedik. Tarlaya bir baktık  obruk  olmuş. Tarlanın ortasında bir çukur görünce tuhaf olduk.  obruk  korku yaratıyor. Akşam evimiz de gidecek gibi zannediyoruz. Allah tan can kaybı yok , büyük tehlike. Belediyeye haber verdik. Tellerle çevrilecek.  obruk  da oluşsa mecbur çalışıyoruz , burası ekmek kapımız. Bırakıp gidecek halimiz de yok."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =