Meteoroloji'den İstanbul için kritik uyarı

 Meteoroloji  , İstanbul'da gök gürültülü sağanak  yağış  , Boğaz çevresinde de yer yer sis beklendiğini duyurdu.

haber7
0

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Kocaeli , Bartın , Erzurum , Van , Samsun un doğusu ile Ordu nun batı çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) , Sakarya , Düzce , Zonguldak , Diyarbakır , Mardin , Bingöl , Muş , Bitlis , Batman , Siirt , Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara nın kuzey ve doğusu ile Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre , hava sıcaklığının doğu Anadolu nun doğusunda 6 ila 10 derece , iç bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı , diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı , batı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif , ara sıra orta kuvvette , Doğu ve Güneydoğu Anadolu nun doğusunda kuvvetli (40-60 Km/sa.) olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: Ankara: Çok bulutlu , öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18 İstanbul: Çok bulutlu , aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı , boğaz çevresi başta olmak üzere yer yer sisli 18 İzmir: Çok bulutlu , öğle saatlerinden sonra iç kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =