Dizele bir darbe de Japon devinden geldi!

 Nissan  , Avrupa genelinde  dizel  araç satışını tamamen sonlandırma kararı aldı ve kıtada satılacak yeni modellerin  dizel  versiyonlarını da üretmeyeceğini açıkladı.

haber7
0

Nissan , artan çevresel düzenlemeler nedeniyle Avrupa genelinde  dizel  araç satışlarını kademe kademe sonlandıracağını açıkladı.  Japon  üretici Avrupa da satılan  dizel  modellerin dönüşümü yapıldıktan sonra  dizel  motorlu otomobil üretimini tamamen sonlandıracak.

Geçtiğimiz günlerde  dizel  arabalardaki zehirli NOx salınımını 10 da 1 düzeyine indiren ve Avrupa nın koyduğu yasal sınırların dahi oldukça altına inildiğini açıklayan Bosch , gözden düşen  dizel  teknolojisini yeniden diriltebilecek bir çözüm bulduğunu belirtmişti ancak bu gelişme  Nissan  ı tatmin etmişe benzemiyor.

 

 

Qashqai ve Micra gibi modellerinde Avrupa da tercih edilen  dizel  modellere sahip olan  Nissan  ın aldığı karar tüm SUV ve kompakt modellerde de geçerli. 

Nissan , böylelikle Toyota ve Subaru nun ardından Avrupa i çin yeni  dizel  binek otomobili üretimi yapmayacağını açıklayan 3.  Japon  üretici oldu. Subaru , bu kararı Avustralya da da 2020 yılından itibaren uygulayacağını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =