'Ayakkabılı’ ikram kriz çıkardı! Açıklama geldi

 Japonya  Başbakanı Shinzo Abe ,  İsrail  Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun evinde ayakkabıda servis adilen tatlıdan rahatsız oldu.

haber7
0

Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve eşi Akie , İsrail e gerçekleştirdiği resmi ziyaret sırasında  İsrail  Başbakanı  Binyamin Netanyahu  ve eşi Sara nın evinde kendileri onuruna verilen akşam yemeğine konuk oldu.  Japonya  Başbakanı Abe nin ,  Netanyahu  nun Kudüs teki evinde verilen yemekte ünlü Rus şef Segev Moshe nin metalden yapılmış ayakkabı içinde Abe çiftine sunduğu tatlı yüzünden rahatsız olduğu bildirildi.

Adını açıklamak istemeyen Japon diplomatın  İsrail  medyasına yaptığı açıklamada , Şef Moshe nin o gece ile ilgili olarak sunumuyla hedefine ulaşamadığını söyledi. Japon Diplomat , "Dünyada masaya ayakkabının konulduğu hiçbir kültür yok. Ünlü Şef Moshe , tam olarak ne düşünüyordu. Burada ne demeye çalıştığını tam olarak anlayamıyoruz. Mizah ise o zaman komik olduğunu düşünmüyoruz. Başbakanımız adına kırgın olduğumuzu söyleyebilirim" dedi.

 

 

Japonya da görev yapan bir  İsrail  diplomatı medyaya yaptığı açıklamada ise , bu sıra dışı seçimin "aptalca ve duyarsızca" alınmış bir karar olduğunu söyledi. İsrailli diplomat , "Japon kültüründe bir ayakkabıdan daha aşağılık bir şey yoktur. Japonlar ne evlerine ne de ofislerine ayakkabı ile giriyor. Başbakan , bakanlar ve milletvekilleri bile bürolarında ayakkabı olmadan ev sahipliği yapıyor. Bu bir başarısızlık ve diplomatik alay konusu. En yüksek düzeyde saygısızlık. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =