Seçim öncesi mobil uygulama devreye girdi...

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için askıya çıkan seçmen listeleri , "Seçmen Sorgulama  mobil  Uygulaması" ile de sorgulanabilecek.

haber7
0

24 Haziran da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için muhtarlıklarda askıya çıkan seçmen listeleri , "Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması" ile de sorgulanabilecek. 

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) hazırladığı seçim takvimine göre , muhtarlık bölgesi askı listeleri 12 Mayıs Cumartesi gününe kadar askıda kalacak. Muhtarlıklar hafta sonları da hizmet verecek.

YSK Başkanlığının "Seçmen Sorgulama  mobil  Uygulaması" da hizmete girdi. Bu uygulamayla yurt içinde ikamet eden seçmenler , askı dönemi içerisinde , kendisinin , aynı hanede oturan yakınlarının ve aynı binada oturan seçmenlerin bilgilerini görüntüleyebilecek , askı dönemi sonrasında kendisinin ve aynı hanede oturan yakınlarının oy vereceği sandıkalanı bilgilerini sorgulayabilecek.

Seçim dönemleri dışında kişi , kendisinin ve aynı hanede oturan yakınlarının  seçmen  kütüğünde kaydının bulunup bulunmadığını kontrol edebilecek.

Yurt dışında ikamet eden seçmenler , yurt dışı  seçmen  kütüğünde kayıtlı olup olmadığını , kayıtlı ise hangi dış temsilcilikte kaydının bulunduğunu , açık adres bilgilerinin bulunup bulunmadığını kontrol edebilecek.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =