Ankara şu an... Teyakkuzda bekliyorlar

 Ankara  Büyükşehir Belediyesi ekipleri her an bir sağanak ve baskın riskine karşı teyakkuz halinde beklemeyi sürdürüyor. Yağışların süreceğini belirten Belediye yetkilileri , " İzinlerimizi kaldırmış durumday

haber7
0

Ankara Mamak’ta cumartesi günü yaşanan  sel  felaketinin ardından dün de Keçiören’de sağanak yağışın ardından su baskınları yaşandı. Baskınlar nedeniyle bazı caddeler ile çok sayıda ev ve iş yeri zarar gördü.

Hasar tespit çalışmalarının ardından hayatın normale dönmesi için yoğun bir temizlik ve tahliye çalışması yürütülürken  Ankara   Büyükşehir Belediyesi  ekipleri her an bir sağanak ve baskın riskine karşı teyakkuz halinde beklemeyi sürdürüyor. Tüm birimlerle 24 saat esasına geçtiklerini belirten  Ankara   Büyükşehir Belediyesi  yetkilileri ,  “Ekiplerimizle teyakkuz halindeyiz” dedi.

 

 

KOORDİNASYON AKOM DAN SAĞLANIYOR

Yoğun bir temizlik çalışması yapıldığını da belirten yetkililer şunları söyledi: “Fen İşleri , ASKİ , İtfaiye , Çevre Koruma ve Kent Estetiği’ne bağlı ekiplerimizle teyakkuz halindeyiz. Ekiplerimiz her an her yere ulaşabilecek durumda. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’mızın altında bulunan Afet Koordinasyon Şube Müdürlüğü’müz (AKOM) bu birimlerin koordinesini sağlıyor. Meteorolojik verilere göre yağışlar ve yaşanabilecek sağanaklar konusunda hem birimleri hem de vatandaşlarımızı sürekli uyarıyoruz.

TÜM İZİNLER KALDIRILMIŞ DURUMDA

Zaten afet durumunda tüm ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =