Afganlar Türk yatırımcıları bekliyor!

Türkiye  Kabil  Ticaret Müşaviri Ahmet Altuğ Leblebicier , Afganistan`da tüm sektörlerde yatırım için cazip fırsatlar olduğunu belirterek , "Afgan halkının her daim  Türk  ürününü tercih ve talep

haber7
0

Türkiye  Kabil  Ticaret Müşaviri  Ahmet Altuğ Leblebicier , Türkiye-Afganistan ticari ilişkileri hakkında AA  muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

İki ülke arasındaki ticaret hacminin potansiyelini yansıtmadığına  dikkati çeken Leblebicier , bunun en büyük sebebinin yüksek taşımacılık  maliyetleri olduğunu ifade etti.

Leblebicier , yatırımcılara  Kabil  Ticaret Müşavirliği olarak , Türk iş  dünyasının Afganistan daki temsilcisi sıfatıyla , ülkedeki yasal düzenlemeler ,  yatırım ortamı , karşılaşılabilecek sorunlar , izlenebilecek yollar ve  Afgan  iş  dünyası hakkında bilgi sağladıklarını dile getirdi.

Ticaret hacmimizi artırmak için iş forumları , fuarlar , alım heyeti  ziyaretleri düzenlediklerini aktaran Leblebicier , "Geçen ay , otuz kişilik bir  Türk iş heyetini  Kabil  de ağırladık. Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani nin  heyetimizi kabulü sırasında iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım hususlarında  öncelikli sektörler belirlendi. Ziyaret süresince çok sayıda  Afgan  kurumuyla  görüşmelerde bulunduk. Oldukça verimli geçen toplantılardan hem heyetimiz hem de  muhataplarımız çok memnun kaldılar." diye konuştu.

Leblebicier , söz konusu ilişkileri geliştirmek için yakın zamanda  Ankara da Türkiye-Afganistan II. Dönem Karma Ekonomik Toplantısı  gerçekleştirileceğini hatırlatarak , "Lapis Lazuli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =