Anadolu'dan TOKİ'ye yoğun talep
Etiketler:

 TOKİ  Başkanı Turan "Anadolu'nun birçok bölgesinden konut için  yoğun   talep  geliyor. Dar gelirli , konuta erişmekte zorlanan vatandaşlarımıza yönelik arz ettiğimiz konutlara 5-10 , hatta 50 katı müracaat alıyo

haber7
0

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan ,  Anadolu  nun birçok bölgesinden konut için  yoğun   talep  geldiğini belirterek , dar gelirli , konuta erişmekte zorlanan vatandaşlara yönelik arz ettikleri konutlara 5-10 , hatta 50 katı müracaat aldıklarını bildirdi. 

Turan , yaptığı yazılı açıklamada ,  Anadolu  nun birçok bölgesinden konut için  yoğun   talep  geldiğini vurguladı.

Dar gelirli , konuta erişmekte zorlanan vatandaşlara yönelik arz ettikleri konutlara 5-10 , hatta 50 katı müracaat aldıklarını bildiren Turan , "İstanbul da 605 konutumuza yaklaşık 17 bin , Kütahya’da bin 51 konutumuza 8 bin 70 , Adana Seyhan’da 88 konutumuza 413 , Erzurum Palandöken’de 114 konutumuza bin 827 başvuru yapıldı. Dolayısıyla , yaptığımız konutlardan çok daha fazla  talep  geliyor. İdare olarak bu talebi karşılamak için çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Turan , özellikle gelişmekte olan ve yeni sanayi sitelerinin inşa edileceği illerden  yoğun  konut talebinin geldiğini belirterek , bin 600 iş yerini kapsayan sanayi sitesi inşa ettikleri Aksaray dan  yoğun  konut talebi geldiğini , burada satışını gerçekleştirdikleri 377 konuta 7 bin 341 başvuru yapıldığını aktardı.

TOKİ nin Türkiye nin dört bir yanında inşa ettiği projelerle yeni istihdam alanı ve yeni iş olanakları oluşturduğuna dikkati çeken Turan , şunları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =