Vatandaşa önemli uyarı! Elinizi çabuk tutun

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık , Temmuz , ağustos ayları için  tatil  planı yapan vatandaşların otellerde yer bulma konusunda sıkıntıları olabilir. Rezervasyonunu kaydıracak ya da bu dönemlere  rezervasyon  yaptı

haber7
0

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı (TÜROFED) Osman Ayık , 24 Haziran daki Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nin de etkisiyle bu sene temmuz ve ağustos aylarında otellerde ciddi doluluk yaşanacağını belirterek , tatil planı yapan vatandaşlara "elinizi çabuk tutun" uyarısında bulundu.

Ayık , AA muhabirine yaptığı açıklamada , ilk çeyrek turizm rakamları ve gelecek dönemin turizm beklentilerine ilişkin değerlendirmeler yaptı.

TÜİK in açıkladığı verilere göre , yılın ilk üç ayında turizmde yüzde 34 ,88 artışla 5 milyon 128 bin 406 yabancı ziyaretçinin ağırlandığına ve turizm gelirinin de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31 ,3 artış göstererek , 4 milyar 425 milyon 237 bin dolara çıktığına dikkati çeken Ayık , bu rakamların son derece umut vadeden bir seviyede olduğunu dile getirdi.

Turizm gelirlerinde de artış trendinin yakalandığına işaret eden Ayık , sene başında yapılan erken rezervasyonların tüm bu gelişmelerin bir işareti olduğunu kaydetti.

"50 milyon turist hedefine iki yıl içerisinde ulaşılabilir"

TÜROFED Başkanı Ayık , "Oranlar yılın bütününü kapsamayabilir ama şöyle bir gerçek var; turizmde esas büyük rakamları yılın geri kalan döneminde yakalayacağız. Bazı destinasyonlarda nisan rakamları da gayriresmi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =