Öğrencilerin 'beynini yıkayan' FETÖ'cü tutuklandı

Adana'da FETÖ'nün  gaybubet  evinde yakalanan ve üniversite öğrencilerinin  beynini  yıkayarak örgüte katmak için çalışma yaptıkları iddiasıyla öğretmen koca tutuklanırken , ev hapsi cezası v

haber7
0

Edinilen bilgiye göre ,  Adana  Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından Fetullahçı Terör Örgütü operasyonları kapsamında aranan F.Ö. teslim oldu. Etkin pişmanlık  yasasından yararlanan ve bildiği her şeyi anlatan F.Ö.’nün ifadesi doğrultusunda  ByLock  kullanıcısı öğretmen Abdülkadir K. (33) ve Şule K.’nin (31) ismine ulaşıldı.

 F.Ö. nün ifadesi doğrultusunda karı kocanın merkez Çukurova ilçesi Belediye Evleri Mahallesi’nde örgütün  gaybubet  evinde kaldıkları belirlendi. Yapılan şok baskında karı koca gözaltına alınarak emniyete götürülürken , evde bulunan 2 adet telefona el konuldu. Şule K.’nin üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere ev bularak yerleştirdiği ve öğrencilerin  beynini  yıkayarak örgüte kazandırmaya çalıştığı ileri sürülürken , kocası Abdülkadir K.’nin öğrenci evlerinden sorumlu olduğu iddia edildi. Şule K. nin halen bir etüt merkezinde çalıştığı ve buraya gelen öğrencilerle iyi ilişkiler kurup özel olarak görüşerek öğrencileri FETÖ cü yapmaya çalıştığı , kendine yakın gördüğü öğrencileri motive etmek için "güzel günler çok yakın , her şey eskisi gibi olacak" dediği de ileri sürüldü.

 

 

Sorgularında suçlamaları kabul etmeyen zanlılardan Abdülkadir K. ve eşi Şule K. adliyeye sevk edildi. Sevk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =