Şehri çürük yumurta kokusu sardı!

Aydın’da gece yarısı tüm şehri  çürük   yumurta   kokusu  sardı. Efeler ilçesindeki tüm mahallelerde yoğun olarak hissedilen kötü  koku  nedeniyle vatandaşlar nefes almakta zorlandı.

haber7
0

Gece saat 23:00’ten sonra yayılmaya başlayan  çürük yumurta  kokusuna benzer kötü  koku  , Zafer Mahallesinden Mimar Sinan Mahallesine kadar tüm yerleşim birimlerini sardı. Kötü  koku  ile ilgili yetkililer tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken , isimlerinin açıklanmasını istemeyen çevre mühendisi kokunun  Aydın  Efeler İlçe merkezi yakınlarındaki jeotermal kuyularından kontrolsüzce salıverilen gazdan oluştuğunu belirttiler. Kükürt  kokusu  olduğu ileri sürülen gazın sağlığa çok zararlı olduğu belirtildi. 

Gece boyunca devam eden kötü  koku  nedeniyle kronik rahatsızlığı bulunan pek çok kişinin nefes almakta güçlük yaşadığı belirtildi. 

Aydın Efeler ilçesinde yaşayan pek çok kişi de hissettikleri kötü  koku  nedeniyle yaşadıkları olumsuzluğa sosyal medya hesaplarından yazıp kimisi tepki gösterdi kimisi de yetkilileri göreve çağırdı. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =