Vizyondaki ilk 3 gününde gişe rekorları kırdı

ABD'de , cuma gününden bu yana 250 milyon dolar gelir getiren filmin dünya genelinde toplam hasılatı 630 milyon doları buldu.

haber7
0

ABD ile cuma günü aynı anda tüm dünyada vizyona giren "Avengers: Sonsuzluk Savaşıadlı film  gişe   rekorları  kırdı.

Marvel Sinematik Evreninde , Demir Adam , Thor , Kaptan Amerika , Örümcek Adam ve daha birçok kahramanın yer aldığı film serisinin son halkası olan "Avengers: Sonsuzluk Savaşı" adlı  Sinema  yapıtının  Vizyondaki  ilk 3 gününde rekor kırdığı bildirildi.

 

 

Küresel  gişe  hasılatı bilgilerinin yer aldığı Box Office Mojo dan yapılan açıklamada , filmin cuma , cumartesi ve pazar günlerini kapsayan hafta sonu döneminde ABD de toplam 250 milyon dolar hasılat elde ederek rekor kırdığı belirtildi.

Açıklamada , söz konusu 3 günde filmin dünya genelinde de toplam 630 milyon dolar hasılat elde ederek bu alanda da bir rekora ulaşıldığı kaydedildi.

Başrollerinde Robert Downey Jr. , Chris Evans , Scarlett Johansson , Benedict Cumberbatch , Chris Pratt , Zoe Saldana , Chris Hemsworth ve Jeremy Renner gibi yıldızların rol aldığı film , uluslararası gişelerde de geçen hafta sonu döneminde en fazla gelir elde eden  Sinema  yapıtı oldu.

Açıklamaya göre , "Avengers: Sonsuzluk Savaşı" filmi , söz konusu dönemde , İngiltere de 42 ,2 milyon , Güney Kore de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =