Sultanbeyli'de Şiir Festivali başlıyor

 Sultanbeyli  Belediyesi tarafından bu sene 6.’sı düzenlenecek olan Uluslararası İstanbulensis  Şiir   Festivali  basınla buluştu.

haber7
0

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis  Şiir   Festivali  17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival bu sene Türk Dünyası Şiirleri temasıyla tüm dünyaya seslenecek. Festivalin basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı  Hüseyin Keskin  , “Sözlerimin hemen başında medeniyetimizin kalbi İstanbul’dan , Türk İslam Eserleri Müzesi’nden , Kırgızistan’ı , Bosna Hersek’i , Yunanistan’ı , Özbekistan’ı , Romanya’yı , Bulgaristan’ı , Tacikistan’ı , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni , Azerbaycan’ı , Kazakistan’ı , Makedonya’yı , Moldova Gagavuzya’yı , Rusya Tataristan’ı , Türkmenistan’ı , Irak Kerkük’ü ve Kosova’yı muhabbetle selamlıyor , Türk Dünyası’nın aziz milletlerine saygılarımı sunuyorum. Bu sene altıncısını gerçekleştireceğimiz ve artık geleneksel hale gelen Uluslararası İstanbulensis  Şiir  Festivalimiz dünyanın dört bir tarafından şairleri halkımızla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =