TYB kuruluşunun 40. yılında 40 ödül verdi

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB)  kuruluşunun  40.  yılında  , kültür ve sanat dünyasına eserleriyle iz bırakan 40 isme ödül verdi.

haber7
0

TYB İstanbul Şubesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı iş birliğiyle İBB Kültür AŞ. tarafından düzenlenen , "40. Yıl Vefa Gecesi" programı , Fatih teki Ali Emiri Kültür Merkezi nde gerçekleştirildi.

Ödül töreninin açılışında konuşan  TYB  Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ,  TYB  nin 1978  yılında  kurulduğunu hatırlatarak , Türkiye deki sanatsal boşluğu doldurmak amacıyla ülkenin birçok şehrinde kültür ve sanat etkinliği düzenlediklerini aktardı.

Arıcan , programın başlığından yola çıkarak , vefanın en önemli erdemlerden biri olduğuna işaret ederek , "(Vefa) iyiliğin kadrini ve kıymetini bilmek. Toplumu adına , toplum için , milleti için yapılmış bu fedakarlığı , bu emeği , bu güzelliklerin hatırlanması ve anılması kadar herhalde daha güzel bir şey olmasa gerek. Bizler zaten çok büyük ödüller vermiyoruz. 37 yıldır verdiğimiz  TYB  ödülleri var. O da çok değerli bir ödül. Orada da bir kadir kıymet bilme faaliyeti icra ediliyor ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =