İşte, Afyonkarahisar Film Festivali finalistleri!

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve 311 filmin katıldığı  Afyonkarahisar   Film  Festivali'inde finalist filmler belli oldu.

haber7
0

Bu yıl ilki düzenlenen  Afyonkarahisar   Film  Festivali’nde finalist filmler belli oldu. Festival direktörlüğünü Süleyman Civliz’in üstlendiği ve 04-06 Mayıs tarihlerinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek  Film  festivaline sayılı günler kala finalist filmler açıklandı. Toplam 311 kısa filmin katıldığı yarışmada 20  Film  finale kaldı.    Musa Ak , Serdar Sabuncu ve Bedirhan Karakurluk’un ön jüri kurulunu oluşturduğu heyet , büyük bir titizlikle yaptıkları çalışmayı tamamladılar ve ana jürinin önüne gidecek 20 kısa filmi belirlediler.    Finalist filmler başkanlığını yönetmen Derviş Zaim’in yaptığı ana jüri heyeti tarafından izlenerek ödül alacak olan ilk üç  Film  belirlenecek.

Festivalde ayrıca Yücel Çakmaklı özel ödülü ve bir adet mansiyon ödülü de verilecek. Ana jürinin diğer üyeleri ise Mesut Uçakan , Tarkan Karlıdağ , Kudret Sabancı ve Ensar Altay şeklinde sıralanıyor. Ödül alan filmler 06 Mayıs tarihinde yapılacak ödül töreninde açıklanacak. 

 

 

Festival , kısa  Film  yarışmasının dışında  Film  gösterimleri , söyleşiler , atölye çalışmaları ve Yerli  Film  Dili temalı bir çalıştayı da içeriyor.    1.  Afyonkarahisar   Film  Festivali’nde finale kalan filmlerin listesi işe şu şekilde;   1.TOPRAK - Onur Yağız 2. SİRAYET - Nuri Cihan Özdoğan 3. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =