Tanrısever: Hür Köle ustalık eserim

Sekiz yıl önce çektiği ‘Hür Adam’ filminin ardından yeniden film setlerine dönen yapımcı  Mehmet Tanrısever  , bu kez , ‘Ustalık  eserim  olacak’ dediği ‘Hür Köle’ filmiyle seyirci kar

haber7
0

Ödüllü yönetmen ve yapımcı  Mehmet Tanrısever  , yapacağı filmlerden hiçbir maddi beklentisi olmadığına dikkati çekerek , "Tek amacım daha fazla kitlelere ulaşabilmek. Çünkü sinemayı çok seviyorum. Sinema bana göre bir ruhtur , ibadettir." dedi.

"Minyeli Abdullah 1-2" , "Çizme" , "Benim Zaferim" , "Garip Bir Kolleksiyoncu" filmlerine yapımcı , "Sürgün" ve "Hür Adam" filmlerine ise yönetmen olarak imza atan  Tanrısever  , 1992 de çektiği Sürgün le dört uluslararası festivalden ödülle dönerken 2010 yılında çektiği Hür Adam la yurt dışından üç ödülün sahibi olmuştu. Yönetmen 8 yıl aradan sonra yapımcılığını , senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği "Hür Köle" adlı filmiyle yeniden sinemaseverlerle bir araya gelecek. Yönetmenin bu filmle ilgili ilk hedefi uluslararası festivallerde ödül almak , ardından vizyona girmek.

 

 

Soydan Soydaş , Engin Yüksel , Seçil Buket Akıncı ve Halil İbrahim Kalaycıoğlu nun başrolleri paylaştığı filmde  Mehmet Tanrısever  "Başhekim" karakteriyle yer alıyor.

"Hedefim bu yıl 2 sinema filmi yapmak"

Filme ilişkin açıklamalarda bulunan  Tanrısever  , "Hür Köle"nin bir insanın kendisi ile olan bağımsızlık mücadelesini konu edindiğini söyledi.

"Hacı Fellini" lakabıyla da tanınan 65 yaşındaki  Tanrısever  , filmin senaryosunu ise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =