Çipras'tan Türkiye ile iş birliği mesajı!

Yunanistan Başbakanı Aleksis  Çipras  ,  Türkiye  ile ilişkiler konusunda "Bizim şu anda turizmimizi nasıl geliştirebileceğimizi , Ege'de ticaretin daha da güçlenmesi gibi konuları konuşmamız gerekiyor." dedi.

haber7
0

Çipras , deniz suyu artıma tesisi açılışı için geldiği Kaş açıklarındaki  Meis adasında yaptığı konuşmada Türkiye ile ilişkiler ve ülkesinin ekonomik durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. 

İş  birliği  içinde ve birlikte barış içinde yaşamayı hedeflediklerini dile getiren Çipras , "Biz kimseyi tehdit etmiyoruz. Ancak , kimseden de korkmuyoruz." ifadelerini kullandı. 

Çipras , Başbakan Binali Yıldırım ın düşen jette hayatını kaybeden Yunan pilot için taziyelerini ilettiğini hatırlatarak , "Bu iyi bir jestti ve bu tür hamlelerin devam etmesi gerekiyor. Bizim şu anda turizmimizi nasıl geliştirebileceğimizi , Ege de ticaretin daha da güçlenmesi gibi konuları konuşmamız gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu. 

Yunanistan ın gücünün yerinde olduğunu ve kilit bir role sahip olduğunu savunan Çipras , tahrik ve agresifliğin kudret alameti olmadığını kaydetti. 

Yunanistan ın eski Başbakanı Yorgos Papandreu nun 2010 da yine Meis te ilk kurtarma paketini kabul etmek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =