Ekonomi Bakanı'ndan erken seçim acıklaması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin 26 Ağustos 2018'de yapılması çağrısına ilişkin ,  Ekonomi   Bakanı  Nihat Zeybekci'den açıklama geldi.

haber7
0

Zeybekci , AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin , Bahçeli nin çağrısıyla  erken  seçime gidilmesi halinde ekonominin nasıl etkileneceğinin sorulması üzerine , bir an önce bu adımın atılması ve belirsizlik ortamının ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

Ekonominin kötüye gidebileceği ve bir an önce seçim yapılması gerektiği yönünde görüşler bulunduğunun belirtilmesi üzerine Zeybekci , "Şu anda etrafımızdaki ateş çemberi ve yaşananlara bakarsak , Suriye , Irak veyahut ticaret savaşları , Çin , Amerika , Rusya... Daha kötü ne olabilir? Türk ekonomisinin performansı inanılmaz bir dayanıklılıkta." ifadesini kullandı.

 

 

Özel sektörün üretme iştahı , ihracatla ilgili ön sipariş raporlarına bakıldığında gelecekle ilgili beklentinin yüksek olduğunu dile getiren Zeybekci , ihracatla ilgili orta vadeli programdaki beklentiyi yukarıya revize edeceklerini kaydetti. Zeybekci , birinci çeyrekle ilgili büyüme beklentilerinin yüzde 7 inin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =